Y00202R20000B9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y00202R20000B9L
Descrizione:
RES 2.2 OHM 1/2W 0.1% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.2 Ohms
Series VSR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W