Y002165K0000T9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y002165K0000T9L
Descrizione:
RES 65K OHM 3/4W 0.01% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 65 kOhms
Series VSR
Power (Watts) 0.75W, 3/4W