Y002220R0000A9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y002220R0000A9L
Descrizione:
RES 20 OHM 1W 0.05% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 20 Ohms
Series VSR
Power (Watts) 1W