Y002310R0000A9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y002310R0000A9L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
RES 10 OHM 3/4W 0.05% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 Ohms
Series H
Power (Watts) 0.75W, 3/4W