Y002511K8800S0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y002511K8800S0L
Descrizione:
RES 11.88K OHM 1/2W .001% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.001%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 11.88 kOhms
Series H
Power (Watts) 0.5W, 1/2W