Y0025183R000V9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0025183R000V9L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 183 OHM 0.005% 1/2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 183 Ohms
Series H
Power (Watts) 0.5W, 1/2W