Y002750K0000T9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y002750K0000T9L
Descrizione:
RES CHAS MNT 50K OHM 0.1% 7W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.450" (11.43mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 1.030" L x 0.312" W (26.16mm x 7.93mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Screw Holes
Resistance 50 kOhms
Series VPR7
Power (Watts) 7W