Y002825R0000T2L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y002825R0000T2L
Descrizione:
RES 25 OHM 1W 0.01% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 25 Ohms
Series VTA
Power (Watts) 1W