Y002910K0000T1L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y002910K0000T1L
Descrizione:
RES 10K OHM 2/3W 0.01% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.375" Dia x 0.750" L (9.53mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.667W, 2/3W