Y0050200R000J0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0050200R000J0L
Descrizione:
TRIMMER 200 OHM 0.5W WIRE LEADS
Guida per l'utente
Termination Style Wire Leads
Tolerance ±5%
Number of Turns 25
Mounting Type Panel Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.400" x 0.300" Face (10.16mm x 7.62mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Series Accutrim™1202LB
Power (Watts) 0.5W, 1/2W