Y0054131K861T0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0054131K861T0L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 131.861KOHM 1/2W 0.01% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 131.861 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.5W, 1/2W