Y0054255R750B0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0054255R750B0L
Descrizione:
RES 255.75 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 255.75 Ohms
Series VTA
Power (Watts) 0.5W, 1/2W