Y005810R0000B0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y005810R0000B0L
Descrizione:
RES 10 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±12ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 Ohms
Series VTA
Power (Watts) 0.3W