Y0058750R000F0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0058750R000F0L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 750 OHM 0.3W 1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 750 Ohms
Series VTA
Power (Watts) 0.3W