Y00589K03600T0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y00589K03600T0L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 9.036K OHM 0.01% 0.3W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 9.036 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.3W