Y00589K60800T0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y00589K60800T0L
Descrizione:
RES 9.608K OHM 0.3W 0.01% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 9.608 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.3W