Y0059100R000K0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0059100R000K0L
Descrizione:
TRIMMER 100OHM 0.75W PC PIN SIDE
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 26
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.270" x 0.190" Face (6.86mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Series Accutrim™1285G
Power (Watts) 0.75W, 3/4W