Y006071R8300T19L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y006071R8300T19L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 71.83 OHM 0.01% 1/4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 71.83 Ohms
Series VTA
Power (Watts) 0.25W, 1/4W