Y006098R0500B0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y006098R0500B0L
Descrizione:
RES 98.05 OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 98.05 Ohms
Series VTA
Power (Watts) 0.25W, 1/4W