Y0066250R000A0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0066250R000A0L
Descrizione:
RES 250 OHM 10W 0.05% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.335" (8.51mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 1.530" L x 1.000" W (38.86mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 250 Ohms
Series VHP-4
Power (Watts) 10W