Y007210R0000B9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y007210R0000B9L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 10 OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.189" Dia x 0.374" W (4.80mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series VTA57Z
Power (Watts) 0.25W, 1/4W