Y0073100R000T9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0073100R000T9L
Descrizione:
RES 100 OHM 1/4W 0.01% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 Ohms
Series VRM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W