Y0078100R000V9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0078100R000V9L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
RES 100 OHM 0.005% 0.3W RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.450" (11.43mm)
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Temperature Coefficient 0.0ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 Ohms
Series VHP100
Power (Watts) 0.3W