Y009611K4200Q9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y009611K4200Q9L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 11.42K OHM 1/5W 0.02% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 11.42 kOhms
Series VMTA55Z
Power (Watts) 0.2W, 1/5W