Y0106300R000V0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0106300R000V0L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
RES 300 OHM 1.5W 0.005% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 300 Ohms
Series H
Power (Watts) 1.5W