Y01112K11000T9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y01112K11000T9L
Descrizione:
RES 2.11K OHM 2.5W 0.01% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.11 kOhms
Series H
Power (Watts) 2.5W