Y070643R2600Q9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y070643R2600Q9L
Descrizione:
RES 43.26 OHM .4W .02% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.310" (7.87mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 43.26 Ohms
Series VAR
Power (Watts) 0.4W