Y07932R00000B9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y07932R00000B9L
Descrizione:
RES 2 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2 Ohms
Series RCK
Power (Watts) 0.6W