Y079390K0000Q0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y079390K0000Q0L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
RES 90K OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 90 kOhms
Series RCK
Power (Watts) 0.6W