Y0795200R000Q0W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0795200R000Q0W
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
0805
Descrizione:
HTHG0805 200R00 0.02% W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 220°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Temperature Coefficient ±3ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 200 Ohms
Series HTHG
Power (Watts) 0.02W