Y0798100R000Q0W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0798100R000Q0W
Produttore:
VPG Foil Resistors
Pacchetto:
2010
Descrizione:
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/10W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 220°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±3ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 100 Ohms
Series HTHG
Power (Watts) 0.1W, 1/10W