Y08500R10000F14R
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y08500R10000F14R
Descrizione:
RES 0.1 OHM 1/2W 2516 WIDE
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 100 mOhms
Series VCS1625
Power (Watts) 0.5W, 1/2W