Y0875220R000T0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0875220R000T0L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
RES 220 OHM .3W .01% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.228" L x 0.087" W (5.80mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 220 Ohms
Series VSH
Power (Watts) 0.3W