Y09262R25000Q0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y09262R25000Q0L
Descrizione:
RES 2.25 OHM 8W 0.02% TO220-4
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.845" (21.46mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 2.25 Ohms
Series VPR221
Power (Watts) 8W