Y09421R00000D9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y09421R00000D9L
Descrizione:
RES 1 OHM 2W .5% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 1.240" L x 0.177" W (31.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1 Ohms
Series VCS232
Power (Watts) 2W