Y096010R0000J9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y096010R0000J9L
Descrizione:
RES 10 OHM 10W 5% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 Ohms
Series VCS331
Power (Watts) 10W