Y09601R00000F0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y09601R00000F0L
Descrizione:
RES 1 OHM 10W 1% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1 Ohms
Series VCS331
Power (Watts) 10W