Y1073604R000Q0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y1073604R000Q0L
Descrizione:
RES 604 OHM 1/4W 0.02% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 604 Ohms
Series Z202
Power (Watts) 0.25W, 1/4W