Y1121511R000A9R
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y1121511R000A9R
Descrizione:
RES SMD 511OHM 0.05% 1/4W J LEAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 511 Ohms
Series SMR1D
Power (Watts) 0.25W, 1/4W