Y116939K5000T0R
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y116939K5000T0R
Descrizione:
RES SMD 39.5K OHM 0.4W 3017
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 39.5 kOhms
Series SMR3D
Power (Watts) 0.4W, 2/5W