Y116945K3000B9R
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y116945K3000B9R
Descrizione:
RES SMD 45.3K OHM 0.4W 3017
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 45.3 kOhms
Series SMR3D
Power (Watts) 0.4W, 2/5W