Y1184250K000T9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y1184250K000T9L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
RES 250K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.390" (9.90mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.365" L x 0.235" W (9.27mm x 5.97mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 250 kOhms
Series E102
Power (Watts) 0.3W