Y118911K8000FR13L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y118911K8000FR13L
Descrizione:
RES 11.8K OHM 1% 0.6W RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 11.8 kOhms
Series RNC90Z
Power (Watts) 0.6W
Features Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)