Y118919K1000FR0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y118919K1000FR0L
Descrizione:
RES 19.1K OHM 1% 0.6W RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 19.1 kOhms
Series RNC90Z
Power (Watts) 0.6W
Features Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)