Y14425K03600T0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y14425K03600T0L
Descrizione:
RES 5.036K OHM 1/2W 0.01% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 5.036 kOhms
Series RS92N
Power (Watts) 0.5W, 1/2W