Y14553K66000B0W
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y14553K66000B0W
Descrizione:
VSM1506 3K6600 TCR2 0.1% B W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 3.66 kOhms
Series VSM
Power (Watts) 0.2W, 1/5W