Y14676R25000B9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y14676R25000B9L
Descrizione:
RES 6.25 OHM 10W 0.1% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 1.339" L x 0.210" W (34.00mm x 5.33mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 6.25 Ohms
Series VCS332Z
Power (Watts) 10W