Y14680R50000C9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y14680R50000C9L
Descrizione:
RES 0.5 OHM 10W 0.25% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.803" (20.40mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 1.575" L x 0.276" W (40.00mm x 7.00mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 500 mOhms
Series VFP4Z
Power (Watts) 10W