Y147925R0000D9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y147925R0000D9L
Descrizione:
RES 25 OHM 0.5% 10W TO204AA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.340" (8.64mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 1.530" L x 1.000" W (38.86mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 25 Ohms
Series VHP4Z
Power (Watts) 10W