Y14870R05000F9R
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y14870R05000F9R
Descrizione:
RES 0.05 OHM 1% 1W 2512
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 50 mOhms
Series CSM
Power (Watts) 1W